JAK ZNÓW ZACZĄĆ SIĘ CIESZYĆ ŻYCIEM?

Jak cieszyć się życiem pomimo smutków codziennego dnia lub co gorsza – pomimo tragedii, które nas spotykają? Co możemy zmienić  w sobie, aby móc znów cieszyć się życiem?

woman-1320810_1920

Jeśli spotkało Cię coś, co odebrało Ci radość życia – spróbuj nie wybiegać daleko w przyszłość, ale każdego dnia od nowa staraj się uważnie przyglądać swoim myślom i podejściu do życia. Co dnia na nowo przypominaj sobie o dobrych stronach życia, ustalaj nowe cele, wymyślaj nowe plany i marzenia. Kochaj siebie i swoich bliskich. Pokaż im, że pomimo tragedii, które Cię spotkały, potrafisz sobie poradzić. Potrafisz wyjść do ludzi z uśmiechem na twarzy. Nie zamykaj się w sobie i w swoim domu.

CHANDRA DOPADA KAŻDEGO

Uwierz, że nawet jeśli wydaje Ci się, że niektórzy są niezmiennie zadowoleni i uśmiechnięci, to i ich od czasu do czasu dopada gorszy nastrój. Czarne myśli mogą pojawić się z przeróżnych przyczyn – ktoś może nas zdenerwować, powiedzieć kąśliwą uwagę na temat naszego wyglądu, może się zdarzyć cokolwiek… Uwierz, że tego typu sytuacje spotykają każdego.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że każdy z nas miewa od czasu do czasu gorsze dni. W momencie, gdy one nadchodzą najlepiej jest zacząć działać nad pozbyciem się ich.

NOWE TORY

Spróbuj skierować swoje nastawienie na właściwe tory – odwróć uwagę od smutków i problemów, skup się na pozytywach. Pesymistyczne emocje to pochodne negatywnych myśli. Nie mamy wpływu na rzeczywistość, ale to od nas zależy jak ją odbieramy. Nasze nastawienie może niszczyć lub tworzyć. Wszystko zależy od nas.

Podziel się swoją opinią